logo
بنر
جزئیات اخبار
Created with Pixso. خونه Created with Pixso. اخبار Created with Pixso.

چرا نجات خودروهای تجاری برقی سخت‌تر از نجات خودروهای سواری برقی است؟

چرا نجات خودروهای تجاری برقی سخت‌تر از نجات خودروهای سواری برقی است؟

2026-10-15

راهنمای عملی ظرفیت باتری، سازگاری کانکتور، توان شارژ و برنامه ریزی واکنش ناوگان

برای:ارائه دهندگان کمک های کنار جاده ای، اپراتورهای کامیون های برقی، ناوگان لجستیکی، سازمان های شهرداری، و مدیران پروژه های صنعتی.

یک خودروی سواری برقی سرگردان ممکن است برای رسیدن به شارژر بعدی فقط به یک افزایش انرژی کم نیاز داشته باشد. اکنون یک کامیون حمل بار الکتریکی با یک باتری 400 کیلووات ساعتی، یک محموله حساس به زمان، فضای پارک محدود کنار جاده و یک ایستگاه شارژ که تریلر خود را در خود جای نمی دهد، تصور کنید. مشکل دیگر صرفاً خالی بودن باتری نیست. این ترکیبی از در دسترس بودن انرژی، سازگاری با وسیله نقلیه، ایمنی سایت و توقف عملیاتی است.

برای اپراتورهای تجاری، الفشارژر EV موبایلمی تواند یک گزینه بازیابی اضافی ایجاد کند: به جای انتقال خودکار خودرو به نقطه شارژ، یک سیستم شارژ DC مبتنی بر باتری را به وسیله نقلیه ای بیاورید که در غیر این صورت شارژ آن ایمن است.انرژی دربتجهیزات شارژ یکپارچه ذخیره سازی را برای نجات حرفه ای، ناوگان تجاری و کاربردهای صنعتی توسعه می دهد. این راهنما توضیح می دهد که خریداران قبل از انتخاب راه حل چه چیزی را باید محاسبه کنند.

I. چرا بازیابی خودروهای تجاری الکتریکی متفاوت است

خرابی کنار جاده نیز یک مشکل حمل و نقل و برنامه ریزی است

وقتی یک خودروی شخصی متوقف می شود، نگرانی اصلی ممکن است این باشد که راننده آن چقدر سریع می تواند سفر را از سر بگیرد. وسیله نقلیه تجاری حمل می کندبار عملیاتی بزرگتر. رانندگان ممکن است در برنامه های تنظیم شده کار کنند. ممکن است کالاها دارای پنجره تحویل باشند. بارهای یخچالی ممکن است به برق کمکی بدون وقفه نیاز داشته باشند. و هماهنگی یک کامیون بازیابی سنگین ممکن است دشوار یا گران باشد. دسترسی به سایت به اندازه خود برق اهمیت دارد: یک شانه کنار جاده مناسب برای خودرو ممکن است برای کامیون بارگیری شده یا یک پلت فرم شارژ سیار ناامن باشد.

این تفاوت هدف نجات را تغییر می دهد. به جای وعده شارژ کامل، اپراتور ابتدا باید تعیین کند که آیا شارژ کنترل شده در محل می تواند محدوده رانندگی قابل استفاده کافی را برای رسیدن به انبار یا مرکز شارژ قابل دسترس کامیون بازگرداند یا خیر. اگر خطای ولتاژ بالا، آسیب برخورد، دود، گرمای بیش از حد شدید یا ممنوعیت سازنده وجود داشته باشد، شارژ نباید ادامه یابد. در این موارد، بازیابی متخصص همچنان ضروری است.

تقاضا در حال گسترش است، اما پوشش شارژ نابرابر باقی می ماند

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)، فروش کامیون‌های باری متوسط ​​و سنگین الکتریکی در سال 2025 از 400000 دستگاه در سراسر جهان فراتر رفت که حدود 9 درصد از کل فروش کامیون‌ها را شامل می‌شود. فروش کامیون های باری سنگین برقی به حدود 230000 رسید، در حالی که فروش کامیون های باری متوسط ​​برقی به حدود 210000 رسید. مدل‌های باتری-برقی تقریباً 97 درصد از فروش کامیون‌های برقی را تشکیل می‌دهند. این مقیاس رو به رشد نیازهای پشتیبانی خودروهای تجاری الکتریکی بالقوه را نشان می دهد، اگرچه ارقام فروش به خودی خود نرخ خرابی کنار جاده را پیش بینی نمی کنند.

نشانگر جهانی کامیون 2025 رقم گزارش شده مفهوم عملیاتی
فروش کامیون برقی بیش از 400000 جمعیت خدمات کامیون برقی بالقوه بزرگتر
سهم کامیون برقی از کل فروش کامیون حدود 9 درصد رویه های کنار جاده باید معماری های جدید خودرو را پوشش دهند
کامیون های باری سنگین برقی حدودا 230000 بیشتر سناریوهای نجات با انرژی بالا
کامیون های باربری متوسط تقریبا 210000 عملیات تحویل منطقه ای بیشتر
 

 

منبع: IEA، Global EV Outlook 2026، "Trends in Other Modes EV". اینها برآوردهای فروش جهانی هستند، نه نرخ حوادث بازیابی.

چرا شارژ ثابت و بکسل نمی تواند همه حادثه را حل کند

ایستگاه های شارژ ثابت برای عملیات معمول ضروری هستند. با این حال، اگر یک کامیون غیرفعال نتواند به آن برسد، اگر یک تریلر دسترسی را مسدود کند، یا اگر تامین انبار قطع شود، یک محفظه سازگار همچنان می‌تواند غیرقابل استفاده باشد. بکسل های سنگین ممکن است شامل روش های بکسل مخصوص وسیله نقلیه، جابجایی تریلر، مدیریت ترافیک سایت و پیمانکاران متخصص نیز باشد. پاسخ شارژر EV موبایل تنها زمانی مفید است که انرژی کششی کافی باتری مشکل اصلی باشد و خودرو بتواند شارژ DC را با خیال راحت بپذیرد.

به همین دلیل، قوی ترین مورد استفاده برای شارژر برقی موبایل انرژی درب، شارژ معمولی روزانه خودروهای سواری نیست. پشتیبانی انرژی اضطراری برای انبارهای ناوگان، مسیرهای کامیون، شبکه‌های امداد کنار جاده‌ای، کارگاه‌های موقت و سایر مکان‌هایی که زیرساخت‌های ثابت ثابت همیشه در دسترس نیستند، برنامه‌ریزی شده است.

II. ظرفیت باتری: انرژی مورد نیاز برای حرکت را محاسبه کنید

باتری بزرگتر به این معنی نیست که واحد نجات باید آن را کاملاً شارژ کند

فاصله اندازه باتری بین خودروهای الکتریکی و خودروهای تجاری بزرگ قابل توجه است. آژانس بین‌المللی انرژی گزارش می‌دهد که متوسط ​​خودروهای سواری با باتری الکتریکی فروخته شده در اتحادیه اروپا در سال 2025 باتری نزدیک به 70 کیلووات ساعت داشته است. میانگین ایالات متحده تقریباً 90 کیلووات ساعت بود. در مقایسه، یک کامیون الکتریکی ممکن است با چند صد کیلووات ساعت بسته به طراحی خودرو و چرخه کار مشخص شود. سؤال صحیح هنگام تعیین اندازه شارژر EV سیار برای اعزام نجات این نیست که "باتری کامیون چقدر بزرگ است؟" اما "چه مقدار انرژی اضافی به حرکت بعدی ایمن اجازه می دهد؟"

اندازه باتری گویا 10 درصد افزایش SOC 20 درصد افزایش SOC 30 درصد افزایش SOC
EV مسافری 70 کیلووات ساعت 7 کیلووات ساعت 14 کیلووات ساعت 21 کیلووات ساعت
وسیله نقلیه تحویل 100 کیلووات ساعت 10 کیلووات ساعت 20 کیلووات ساعت 30 کیلووات ساعت
وسیله نقلیه تجاری 200 کیلووات ساعت 20 کیلووات ساعت 40 کیلووات ساعت 60 کیلووات ساعت
کامیون برقی 400 کیلووات ساعتی 40 کیلووات ساعت 80 کیلووات ساعت 120 کیلووات ساعت
کامیون سنگین 600 کیلووات ساعتی 60 کیلووات ساعت 120 کیلووات ساعت 180 کیلووات ساعت
 

 

فقط نمونه‌ها: ظرفیت باتری، پیکربندی ناوگان گویا است، نه مقادیر متوسط ​​بر اساس کلاس کامیون. ارقام انرژی دریافت شده توسط باتری خودرو را بدون احتساب تلفات و ذخایر غیرقابل دسترس باتری توصیف می کنند.

از فاصله، مصرف و ذخیره ایمنی به عقب کار کنید

یک کامیون الکتریکی با ظرفیت اسمی 400 کیلووات ساعت و 8 درصد حالت شارژ (SOC) را در نظر بگیرید. فرض کنید محل شارژ قابل دسترس بعدی 25 کیلومتر دورتر است و وسیله نقلیه از 1.5 کیلووات ساعت در کیلومتر در مسیر برنامه ریزی شده استفاده می کند. برآورد انرژی کششی ساده 25 × 1.5 = 37.5 کیلووات ساعت است. اضافه کردن 20 درصد حاشیه برنامه ریزی تقریباً 45 کیلووات ساعت به دست می دهد. این بسیار کمتر از 368 کیلووات ساعت مورد نیاز برای پر کردن کل باتری از 8٪ تا 100٪ حتی قبل از تلفات است.

نیاز برآورد شده نجات را می توان به صورت زیر بیان کرد: انرژی مورد نیاز سمت وسیله نقلیه (کیلووات ساعت) = مسافت مسیر (کیلومتر) × مصرف مورد انتظار (کیلووات ساعت در کیلومتر) × (1 + کسر ذخیره). اپراتور همچنان باید انرژی موجود در داخل هواپیما، تپه ها، آب و هوا، محموله، محدودیت های باتری و راهنمایی های سازنده کامیون را بررسی کند.محاسبه مسیر یک ابزار غربالگری است، اجازه خروج از یک مکان خطرناک بدون اقدامات احتیاطی اضافی را ندارد.

یک تماس در مقابل یک شیفت کامل: محاسبه انرژی قابل ارسال

یک واحد پاسخگویی را تصور کنید که برای سه کار برنامه ریزی شده است که به وسایل نقلیه نیاز دارد تا 30، 45 و 60 کیلووات ساعت دریافت کنند. کل انرژی تحویل شده به باتری های خودرو 135 کیلووات ساعت خواهد بود. در یک راندمان تحویل انرژی سرتاسر 90 درصد، واحد شارژ برای انجام این کارها به حداقل 150 کیلووات ساعت انرژی ذخیره شده در دسترس نیاز دارد. این عدد باید برای رعایت SOC ذخیره تجهیزات، بارهای کمکی و موارد احتمالی عملیاتی افزایش یابد.

سناریوی اعزام انرژی سمت خودرو انرژی واحد با راندمان 90%
کامیون A: بازیابی آخرین مایل 30 کیلووات ساعت 33.3 کیلووات ساعت
کامیون B: انتقال بزرگراه 45 کیلووات ساعت 50.0 کیلووات ساعت
کامیون C: انبار از راه دور 60 کیلووات ساعت 66.7 کیلووات ساعت
مجموعا در سه شغل 135 کیلووات ساعت 150.0 کیلووات ساعت
 

 

محاسبه گویا: الزامات کارایی و ماموریت، مفروضات برنامه ریزی هستند، نه عملکرد تایید شده برای محصول Door Energy.

در تدارکات عملی، ظرفیت قابل استفاده، ذخیره اضطراری و زمان چرخش بیشتر از ظرفیت پلاک به تنهایی اهمیت دارد. Door Energy همان منطق اندازه را در خود مورد بحث قرار می دهدراهنمای برنامه ریزی ظرفیت امداد جاده ای.

III. اتصالات، ولتاژ و ارتباطات: ابتدا سازگاری را تأیید کنید

CCS1، CCS2 و MCS قابل تعویض نیستند

ناوگان تجاری اغلب وسایل نقلیه را از مناطق مختلف خریداری می کنند یا در چندین کشور فعالیت می کنند. بنابراین سازگاری شارژ باید با مدل تأیید شود، نه اینکه از برقی بودن هر وسیله نقلیه استنباط شود. CCS1 در بخش هایی از ناوگان آمریکای شمالی استفاده می شود، در حالی که CCS2 در اروپا رایج است. سیستم شارژ مگاوات (MCS) برای کاربردهای سنگین با توان بالاتر در حال توسعه است و به اتصال دهنده و تجهیزات شارژ سازگار خود نیاز دارد. کابل CCS2 یک کابل MCS نیست.

استاندارد / عملکرد تنظیم مشترک قبل از اعزام نجات بررسی کنید
CCS1 برخی از خودروهای آمریکای شمالی نوع دوشاخه، محدوده ولتاژ/جریان و پروتکل
CCS2 اروپا و سایر بازارهای CCS2 دوشاخه، پذیرش DC خودرو، محل دسترسی
MCS در حال ظهور شارژ سنگین با قدرت بالا تجهیزات خاص MCS مورد نیاز؛ به تنهایی تحت پوشش CCS نیست
OCPP اتصال شارژر به پلت فرم مدیریت نسخه، ادغام باطن و سوابق جلسه
 

 

CharIN حداکثر 1250 ولت و 3000 A را به عنوان پارامترهای طراحی مورد بحث برای MCS شناسایی می کند. این ارقام مهندسی نباید با نرخ شارژ موجود در هر سایت اشتباه گرفته شوند. Door Energy پیکربندی کانکتور CCS1/CCS2 را در مدل های مربوطه ارائه می دهد. لیست واقعی خودرو باید قبل از تایید یک پروژه خارج از کشور بررسی شود.

محدودیت‌های ولتاژ و جریان می‌توانند سرفصل کیلووات را نادیده بگیرند

برق DC حاصل ضرب ولتاژ و جریان است: توان (کیلووات) = ولتاژ (V) × جریان (A) / 1000. فرض کنید یک وسیله نقلیه و کانکتور می توانند در ولتاژ 800 ولت و 170 آمپر کار کنند. محصول الکتریکی آنها 136 کیلو وات است، اما خروجی تحویلی هنوز نمی تواند از توان نامی ماژول شارژ، محدودیت های کابل آن، یا درخواست مدیریت باتری خودرو تجاوز کند. یک شارژر 100 کیلوواتی صرفاً به این دلیل که یک کامیون با ولتاژ بالاتر متصل است به شارژر 136 کیلوواتی تبدیل نمی شود.

ولتاژ سمت خودرو جریان گویا V × A / 1000
400 ولت 170 A 68 کیلو وات
600 V 170 A 102 کیلو وات
800 V 170 A 136 کیلو وات
800 V 250 A 200 کیلو وات
 

 

مثال‌های الکتریکی فقط در ولتاژ/جریان اعلام‌شده، محاسبات کران بالا هستند. آنها وعده خروجی از هر محصول نامگذاری شده نیستند.

OCPP برای عملیات ارزشمند است، اما جایگزین ارتباطات خودرو نمی شود

ارتباط خودرو با شارژر کنترل های ایمنی، درخواست ولتاژ/جریان مورد مذاکره و شروع یا خاتمه یک جلسه شارژ DC را کنترل می کند. در مقابل، OCPP، تجهیزات شارژ را با سیستم مدیریت ایستگاه شارژ (CSMS) پیوند می دهد. با یکپارچگی سازگار، می تواند از وضعیت شارژر، سوابق جلسه، مجوز، هشدارها و عملکردهای انتخاب شده از راه دور پشتیبانی کند. یک دستگاه مجهز به OCPP به طور خودکار با هر کامیون سازگار نیست، و همچنین OCPP به خودی خود یک سیستم نجات کامل یا سیستم GPS را ارائه نمی دهد.

لیست مدل های انرژی درب مربوطه OCPP 1.6J. اپراتورهایی که قصد دارند یک پلتفرم مدیریت ناوگان یا صورتحساب را ادغام کنند، باید سفت‌افزار، نقشه داده‌ها و عملکردهای پشتیبان را در آزمایش پذیرش تأیید کنند. زمینه بیشتر در دسترس استمقاله عملیات OCPP شرکت Door Energy.

IV. قدرت و زمان شارژ: یک تیم بازیابی در واقع چه چیزی می تواند وعده دهد؟

حداکثر توان نامی با توان متوسط ​​پذیرفته شده یکسان نیست

زمان شارژ یک کامیون برقی سرگردان در درجه اول به مقدار انرژی که باید دریافت کند و میانگین توانی که در طول جلسه شارژ می پذیرد بستگی دارد. دمای باتری، SOC، منحنی‌های شارژ سازنده، رتبه‌بندی کابل و کانکتور، و محدودیت‌های کنترلی خود واحد، همگی بر روی نتیجه تأثیر می‌گذارند. در عمل، با نزدیک شدن باتری به SOC بالا، قدرت اغلب کاهش می یابد. مدلی که قادر به حداکثر نرخ شارژ بالا باشد ممکن است در شرایط دشوار بسیار کمتر دریافت کند.

به همین دلیل است که یک اپراتور باید خدمات امداد و نجات قابل اندازه گیری را بفروشد - مانند تحویل انرژی در سمت وسیله نقلیه هدف و برد ایمن به سمت جلو - نه یک وعده جهانی "باتری کامل در 30 دقیقه". یک شارژر EV موبایل مناسب ممکن است به اندازه کافی سریع باشد تا حرکت ضروری را بدون تکمیل یک چرخه شارژ کامل بازیابی کند.

انرژی مورد نیاز سمت خودرو میانگین توان DC پذیرفته شده فرضی زمان شارژ ایده آل
20 کیلووات ساعت 60 کیلو وات 20 دقیقه
45 کیلووات ساعت 90 کیلو وات 30 دقیقه
60 کیلووات ساعت 100 کیلو وات 36 دقیقه
90 کیلووات ساعت 150 کیلو وات 36 دقیقه
120 کیلووات ساعت 150 کیلو وات 48 دقیقه
 

 

زمان شارژ ایده آل = ​​انرژی اضافه شده / متوسط ​​توان پذیرفته شده. راه اندازی، بازرسی، بررسی ارتباط و هرگونه تاخیر را شامل نمی شود. اینها مفروضات سناریویی هستند، نه زمان‌های جلسه انرژی درب تضمین‌شده.

نمونه کار شده: کامیون 400 کیلووات ساعتی، 8٪ تا 20٪ SOC

یک کامیون 400 کیلووات ساعتی که از 8٪ به 20٪ SOC حرکت می کند، 48 کیلووات ساعت (400 × 0.12) دریافت می کند. اگر متوسط ​​توان DC پذیرفته شده 80 کیلو وات باشد، شارژ به تنهایی 48/80 = 0.6 ساعت یا 36 دقیقه طول می کشد. با 10 تا 15 دقیقه فرضی برای بررسی ایمنی، اتصال خودرو و تأیید پس از شارژ، فاصله زمانی در محل تقریباً 46 تا 51 دقیقه است. شرایط واقعی می تواند آن را طولانی تر کند.

اگر انتقال انرژی تحویلی 90 درصد کارآمد باشد، واحد ذخیره انرژی سیار تقریباً 53.3 کیلووات ساعت برای تامین 48 کیلووات ساعت به کامیون هزینه می کند. اپراتور نجات همچنین باید بررسی کند که آیا شارژ باقیمانده کامیون به اضافه انرژی نجات برد کافی برای رسیدن به مقصد شارژ ایمن بعدی را فراهم می کند یا خیر. نه ظرفیت باتری و نه خروجی کیلووات با رتبه بالا به تنهایی به این سوال پاسخ نمی دهد.

شارژ مجدد واحد امداد نیز محدودیت خدمات روزانه را تعیین می کند

خود سیستم موبایل باید بین ماموریت ها دوباره پر شود. برنامه ریزی باید ورودی DC یا AC موجود، زیرساخت در محل و تلفات شارژ را در نظر بگیرد. به عنوان یک مثال ساده کران پایین، پر کردن 210 کیلووات ساعت در 100 کیلووات بدون وقفه حداقل 2.1 ساعت طول می کشد. پر کردن 420 کیلووات ساعت در 200 کیلووات به طور مشابه حداقل 2.1 ساعت طول می کشد. هر دو زمان شارژ واقعی پس از باریک شدن طولانی تر می شوند، محدودیت ها و تلفات در نظر گرفته می شود.

Door Energy می تواند ترتیبات ورودی متفاوتی را برای سیستم های مختلف مورد بحث قرار دهد، از جملهپر کردن DC یا ورودی AC. با این حال، برآورد شارژ کامل یک ساعته برای یک پیکربندی نباید به طور خودکار به اندازه باتری دیگر منتقل شود. قبل از اینکه وعده در دسترس بودن ناوگان را بدهید، مشخصات توان ورودی و مشخصات تست شارژ مدل انتخابی را بپرسید.

V. راه حل های انرژی درب: تجهیزات را با حجم کاری، ایمنی و بازگشت سرمایه مطابقت دهید

بر اساس انرژی ماموریت و همزمانی انتخاب کنید - نه بر اساس بزرگترین رقم قدرت

Door Energy سیستم های ذخیره سازی و شارژ موبایل را برای کاربردهای تخصصی طراحی و تولید می کند. طیف محصولات این شرکت شامل ظرفیت های انرژی مختلف، سطوح توان، گزینه های اتصال و تنظیمات تلفن همراه است. برای خریداران ناوگان خارج از کشور، مشخصات صحیح بستگی به این دارد که آیا این سرویس شامل یک وسیله نقلیه با SOC پایین در یک زمان، چندین کامیون در یک انبار، یا یک برنامه ترکیبی از امداد و نجات و پشتیبانی صنعتی است. پیکربندی های منتشر شده زیر مبادلات را نشان می دهد.

پیکربندی انرژی درب انرژی / مشخصات شارژ منتشر شده است سوال ارزیابی معمولی
MCP-B ذخیره سازی 105 کیلووات ساعت; شارژ 100 کیلووات DC آیا بیشتر درخواست ها برای افزایش انرژی کوچک یا متوسط ​​است؟
MCP-A ذخیره سازی 210 کیلووات ساعت; تا 180 کیلو وات یک کانکتور یا دو خروجی 90 کیلووات آیا به ماموریت های متوسط ​​یا دو نقطه شارژ نیاز است؟
MCP-E ذخیره سازی 420 کیلووات ساعت; 420 کیلو وات ترکیب شده در چهار کانکتور آیا قبل از اینکه دستگاه بتواند شارژ شود چندین کار بزرگ انجام می شود؟
 

 

منبع: صفحات محصول Door Energy برای MCP-B، MCP-A و MCP-E. امتیاز MCP-E 420 کیلووات TOTAL در چهار تفنگ است، نه ضمانت 420 کیلووات برای هر وسیله نقلیه. انرژی و خروجی موثر به محدودیت های عملیاتی بستگی دارد.

راسیستم شارژ موبایل 105 کیلووات ساعتی MCP-Bممکن است در مواردی در نظر گرفته شود که الزامات تحویل معمولی متوسط ​​است. برای ناوگان با طیف وسیع تری از اندازه های شغلی،سیستم MCP-A 210 کیلووات ساعتبافر انرژی بزرگتر و گزینه های عملیاتی تک یا دو خروجی را ارائه می دهد. کار متمرکز یا چند وسیله نقلیه ممکن است ارزیابی را توجیه کندمحلول چهار تفنگ MCP-E 420 کیلووات ساعت. هیچ کدام نباید بدون تأیید حمل و نقل، دسترسی به سایت، استانداردهای دوشاخه و ذخیره عملکرد باتری انتخاب شوند.

ویژگی ها را به مزایای ناوگان قابل اندازه گیری تبدیل کنید

یک ارائه دهنده نجات برای قابلیت خدمات هزینه می پردازد، نه صرفاً مشخصات تجهیزات. ذخیره‌سازی انرژی قابل حمل به تیم پاسخ‌دهی اجازه می‌دهد تا انرژی را به خودروی سرگردان منتقل کند. تجهیزات قابل تنظیم CCS1/CCS2 می توانند از خرید برای ناوگان های منطقه ای مختلف، مشروط به اعتبارسنجی مدل خاص پشتیبانی کنند. نظارت مربوط به OCPP ممکن است دید وضعیت دستگاه و انرژی تحویلی را بهبود بخشد. ساخت مدولار می تواند تشخیص و جایگزینی اجزای قابل تعمیر را ساده کند، به شرطی که قطعات و تکنسین های واجد شرایط در دسترس باشند.

نقطه درد مشتری قابلیت انرژی درب مربوطه معیار تصمیم گیری برای آزمایش
کامیون نمی تواند به نقطه شارژ سازگار برسد تحویل انرژی DC مبتنی بر باتری موبایل کیلووات ساعت سمت خودرو در هر تماس عرضه می شود
چندین کامیون با هم درخواست کمک می کنند تنظیمات چند خروجی در مدل های انتخاب شده تخصیص همزمان نیرو و کل کارهای تکمیل شده
پورت های شارژ ناوگان مختلف گزینه های پیکربندی CCS1/CCS2 لیست خودروهای پشتیبانی شده معتبر
پنجره های طولانی سرویس و خرابی در زمینه طراحی مدولار و پشتیبانی خدمات میانگین زمان تعمیر و در دسترس بودن قطعات یدکی
حوادث نادر کنار جاده بار AC سازگار یا موارد استفاده شارژ برنامه ریزی شده استفاده سالانه از دارایی، نه تنها تماس های اضطراری
 

 

برنامه ریزی سناریو: از یک تماس کنار جاده تا یک تغییر کامل پاسخ

در یک سناریوی بزرگراه، یک کامیون الکتریکی با SOC پایین و بدون خطای ولتاژ بالا ممکن است تنها به 40 تا 50 کیلووات ساعت برای رسیدن به یک هاب سازگار با کامیون نیاز داشته باشد. یک پاسخ برنامه ریزی شده شارژر EV Mobile باید یک شانه ایمن یا مکان کنترل شده را اولویت بندی کند، ورودی واقعی وسیله نقلیه را تأیید کند، و انرژی کافی برای پای بعدی ارائه دهد. برای یک حادثه انبار، چندین خودروی تحویل پارک شده ممکن است نیاز به شارژهای کوچکتری داشته باشند: اپراتور باید کار را بر اساس انرژی کل، کانکتورها و حد توان مشترک واحد برنامه ریزی کند نه اینکه فرض کند هر دوشاخه در حداکثر خروجی کار می کند.

یک سایت ساخت و ساز از راه دور مشخصات متفاوتی دارد. Door Energy مدل هایی با عملکرد بار AC صنعتی ارائه می دهد که ممکن است بارهای سایت انتخاب شده مانند روشنایی، پمپ ها یا سایر تجهیزات مناسب را پشتیبانی کند. با این حال، نصب باید ولتاژ متناوب، فاز، جریان راه‌اندازی، ارتینگ، دستگاه‌های محافظ و اینکه آیا بارهای متناوب می‌توانند در حین فعال بودن شارژ DC کار کنند، تأیید کند. برنامه های کاربردی سازگار به مدل انتخابی و مهندسی برق در محل بستگی دارد.

شرکت را ببینیدبررسی اجمالی قدرت موبایل چند سناریوییبرای مثال هایی از پشتیبانی موقت انرژی فراتر از بازیابی کنار جاده.

قبل از خرید واحد، کیس تجاری را مدل کنید

یک اپراتور باید شارژ در محل را با توالی بازیابی کامل مقایسه کند نه فقط یک فاکتور بکسل. هزینه های مربوطه شامل هزینه های عملیاتی اعزام خودرو، زمان تکنسین، برق، فرسودگی باتری، تعمیر و نگهداری، بیمه و استهلاک دارایی است. مزایا می تواند شامل شودیدک‌کش‌های متخصص کمتر و خرابی کمترجایی که انرژی خالی باتری تنها مانع حرکت خودرو است. این مزایا به شدت به تعداد حوادث واجد شرایط، شعاع سفر و نرخ های محلی بستگی دارد.

برای مثال، هشت حادثه نجات واجد شرایط را در هر ماه فرض کنید. اگر بازیابی در محل از دو ساعت توقف خودرو در هر حادثه جلوگیری کند و ناوگان زمان توقف را 150 دلار در ساعت ارزیابی کند، از مواجهه ناخالص از کار افتادگی اجتناب شده 2400 دلار در ماه یا 28800 دلار در سال است. این صرفه‌جویی خالص نقدی نیست: این مدل هزینه‌های خدمات شارژ تلفن همراه، هزینه‌های سرمایه، نیروی انسانی، بیمه، انرژی و هرگونه یدک‌کشی باقیمانده را شامل نمی‌شود. کاربران باید قبل از تخمین بازپرداخت، شماره تایید شده خود را وارد کنند.

ورودی موردی تجاری مصور فرض مفهوم ماهانه / سالانه
حوادث واجد شرایط 8 در ماه 96 در سال
از توقف در هر حادثه جلوگیری شد 2 ساعت 16 ساعت در ماه
ارزش زمان خرابی 150 دلار در ساعت 2400 دلار در ماه ناخالص
از قرار گرفتن در معرض خطر بالقوه سالانه اجتناب شد قبل از خدمات و هزینه های مالکیت 28800 دلار در سال ناخالص
 

 

فقط محاسبه سناریو - نه میانگین نظرسنجی، گواهی مشتری، صرفه جویی تضمین شده، یا نتیجه میدان انرژی درب.

چک لیست خرید و استقرار تجهیزات هفت نقطه ای

قبل از ارسال درخواست برای قیمت، خریدار می تواند با ارائه ورودی های زیر تطبیق تجهیزات را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. همین اطلاعات به تأیید اینکه آیا شارژ در محل برای مدل عملیاتی پیشنهادی مناسب است یا خیر کمک می کند.

1. ترکیب ناوگان: انواع خودرو، اندازه های تقریبی باتری، سال های مدل و استانداردهای شارژ محلی.

2. سازگاری: عکس های پورت شارژ، محدوده ولتاژ DC، حداکثر جریان پذیرفته شده، و هرگونه محدودیت BMS.

3. هدف نجات: فاصله معمولی تا مرکز شارژ ایمن بعدی و کیلووات ساعت مورد نیاز خودرو در هر حادثه.

4. مقیاس عملیاتی: حوادث مورد انتظار در روز، درخواست خودرو به طور همزمان، و شعاع خدمات جغرافیایی.

5. روش استقرار: وسیله نقلیه پاسخگویی یا سکوی تریلر، محدودیت های بارگیری، فضای دسترسی، آب و هوا و ایمنی جاده.

6. پر کردن انرژی: ورودی AC/DC موجود، ظرفیت تاسیسات، پنجره های شارژ و سیاست ذخیره.

7. الزامات تجاری و انطباق: صدور گواهینامه محلی، آموزش اپراتور، قطعات یدکی، نظارت از راه دور و آزمایش پذیرش.

Door Energy می تواند از این جزئیات برای توصیه یک پیکربندی مناسب و بحث در مورد محدودیت های عملیاتی استفاده کند. خریداران می توانند اطلاعات پروژه خود را از طریقصفحه تماس با انرژی درب.

VI. سوالات متداول

Q1. آیا یک سیستم شارژ سیار می تواند هر کامیون برقی را نجات دهد؟

A1. خیر. کامیون باید برای شارژ ایمن باشد و با کانکتور DC انتخابی، محدوده ولتاژ، پروتکل کنترل و محدودیت های شارژ سازگار باشد. Door Energy پیکربندی‌های مجهز به CCS1/CCS2 را ارائه می‌دهد، اما خریداران باید مدل‌های کامیون جداگانه را قبل از استقرار تأیید کنند. خطاهای ولتاژ بالا یا آسیب فیزیکی باتری ممکن است نیاز به بازیابی متخصص داشته باشد.

Q2. آیا یک واحد نجات باید 420 کیلووات ساعت برای کمک به کامیونی با باتری 400 تا 600 کیلووات ساعت داشته باشد؟

A2. نه لزوما. یک کار کنار جاده ممکن است فقط به انرژی کافی برای رسیدن به محل شارژ مناسب بعدی نیاز داشته باشد. اندازه گیری باید از کیلووات ساعت مورد انتظار در هر ماموریت، حجم ماموریت روزانه و ذخیره انرژی استفاده کند. یک واحد انرژی درب کوچکتر ممکن است برای کارهای خاصی کافی باشد، در حالی که یک واحد بزرگتر می تواند پوشش چند تماس را بهبود بخشد.

Q3. آیا 420 کیلووات به این معنی است که یک کامیون 420 کیلووات دریافت می کند؟

A3. خیر. مشخصات MCP-E 420 کیلووات را به عنوان امتیاز ترکیبی چهار تفنگ شارژ ذکر کرده است. قدرت شارژ هر کامیون توسط سیستم تخصیص، رابط آن، سیستم مدیریت باتری، SOC و دما محدود می شود. خریداران باید داده های تک اسلحه و خروجی همزمان مدل خاص را درخواست کنند.

Q4. شارژر EV موبایل با چه سرعتی می تواند مسافت رانندگی را بازیابی کند؟

A4. پاسخ به انرژی مورد نیاز سمت خودرو و میانگین توان شارژ پذیرفته شده بستگی دارد. به عنوان مثال، تحویل 48 کیلووات ساعت با میانگین 80 کیلووات فرضی، 36 دقیقه قبل از نصب و بررسی های ایمنی طول می کشد. Door Energy نمی تواند این بازه زمانی را برای همه وسایل نقلیه یا شرایط میدانی تضمین کند.

Q5. آیا Door Energy می تواند چندین وسیله نقلیه را به طور همزمان شارژ کند؟

A5. سیستم های منتخب چندین اتصال دهنده، از جمله پیکربندی چهار تفنگ MCP-E را ارائه می دهند. با این حال، کل خروجی و انرژی موجود مشترک است. توزیع برق واقعی، حداقل آستانه های عملیاتی و عملکردهای مدیریت جلسه را برای محصول سفارش داده شده تأیید کنید.

Q6. آیا OCPP همان ارتباط CCS است؟

A6. خیر. ارتباطات وسیله نقلیه مربوط به CCS برای مذاکره و نظارت بر شارژ خودرو استفاده می شود. OCPP شارژر را به یک پلت فرم مدیریت سازگار برای نظارت و مدیریت عملیاتی متصل می کند. مدل‌های Door Energy که OCPP 1.6J را فهرست می‌کنند همچنان به بررسی‌های معمول سازگاری خودرو نیاز دارند.

Q7. آیا تجهیزات برای بزرگراه های دورافتاده یا مناطق ساخت و ساز مناسب است؟

A7. می تواند جایی باشد که دسترسی، موقعیت ایمن و قوانین عملیات محلی اجازه می دهد. یک سیستم با انرژی ذخیره شده کافی می تواند شارژ را به دور از یک شارژر EV ثابت ارائه دهد. بارهای AC صنعتی نیز ممکن است در مدل های انتخابی، بسته به مشخصات الکتریکی و الزامات ایمنی محل، امکان پذیر باشد.

Q8. آیا انرژی های تجدیدپذیر می توانند خدمات نجات را بدون کربن بسازند؟

A8. انرژی ذخیره شده ممکن است از شبکه یا منابع تجدیدپذیر سازگار باشد، اما تأثیر انتشار بستگی به نحوه شارژ دستگاه، نحوه حمل و نقل و تلفات کلی انرژی دارد. انرژی درب نباید به عنوان ارائه خودکار انرژی بدون انتشار در هر استقرار نشان داده شود.

Q9. آیا طراحی مدولار هزینه های نگهداری را حذف می کند؟

A9. خیرمعماری ماژولار می تواند جایگزینی و دسترسی به سرویس را ساده کند، اما یک دارایی شارژ تجاری هنوز به بازرسی، پشتیبانی نرم افزاری، بررسی کابل ها و کانکتورها، نظارت بر سلامت باتری و پرسنل آموزش دیده مناسب نیاز دارد. گارانتی، قطعات یدکی و ترتیبات پس از فروش Door Energy را برای بازار مقصد تایید کنید.

Q10. یک خریدار خارج از کشور برای دریافت قیمت چه چیزی باید به Door Energy ارسال کند؟

A10. کشور هدف، مدل‌های خودرو، الزامات اتصال CCS، ظرفیت باتری، انرژی مورد انتظار در هر تماس نجات، میانگین حجم کاری روزانه، ترتیب حمل و نقل ترجیحی، نیازهای گواهی محلی و توان شارژ مجدد موجود را به اشتراک بگذارید. این ورودی ها امکان ارزیابی واقعی تری را نسبت به درخواست حداکثر درجه بندی کیلووات به تنهایی فراهم می کنند.

VII. نتیجه گیری

نجات خودروهای تجاری الکتریکی سخت‌تر از کمک‌های جاده‌ای خودروهای الکتریکی مسافربری است، زیرا اپراتور باید چندین مشکل را همزمان حل کند: تقاضای انرژی بیشتر، دسترسی به خودروهای سنگین، سازگاری کانکتور و ولتاژ، محدودیت‌های قدرت شارژ، و تأثیر مالی خرابی حمل‌ونقل. یک عدد پیک توان بالا به تنهایی یک طرح خدمات قابل اعتماد ارائه نمی دهد. ترتیب صحیح این است که مطمئن شوید شارژ ایمن است، انرژی مورد نیاز برای حرکت بعدی ایمن را محاسبه کنید، سازگاری فنی را تأیید کنید، و سپس ظرفیت ذخیره سازی و خروجی مورد نیاز برای حجم کاری مورد انتظار را انتخاب کنید.

Door Energy گزینه‌های ذخیره‌سازی و شارژ تلفن همراه را ارائه می‌دهد که می‌تواند از این رویکرد در بازیابی کنار جاده، انبارهای ناوگان و برنامه‌های صنعتی خاص پشتیبانی کند. برای خریداران تجاری، قوی‌ترین مورد سرمایه‌گذاری از تطبیق تجهیزات با مأموریت‌های واقعی ناشی می‌شود - به جای وعده زمان شارژ جهانی یا صرفه‌جویی خودکار. با برنامه ریزی ارسال صدا، شارژر EV سیار می تواند به ابزاری اضافی برای انعطاف پذیر نگه داشتن عملیات کامیون الکتریکی در زمانی که شارژ ثابت دور از دسترس است تبدیل شود.

استعلام پروژه:انرژی درب را با لیست وسیله نقلیه خود، انرژی نجات هدف، جغرافیای خدمات و رابط شارژ ترجیحی ارائه دهید تا تیم بتواند به ارزیابی پیکربندی مناسب کمک کند.

منابع داده و روش

داده‌های بازار و باتری خودروهای سواری: آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)، چشم‌انداز جهانی EV 2026، «روند در سایر حالت‌های EV» و «باتری‌های خودروهای الکتریکی». زمینه فنی MCS: CharIN، "سیستم شارژ مگاواتی (MCS)." مشخصات تجهیزات: صفحات محصول آنلاین MCP-B، MCP-A و MCP-E Door Energy، که در اکتبر 2026 مشاوره شده است.

تمام اندازه‌های فرضی باتری، مفروضات مصرف مسیر، مدت زمان شارژ، هزینه‌های عملیاتی و مثال‌های مالی به‌عنوان توضیحی برچسب‌گذاری شده‌اند. این مقاله هیچ ادعایی ندارد که سناریوها به طور مستقل استقرار مشتری یا نتایج آزمایش واقعی تأیید شده اند. پیکربندی تجهیزات و تأییدیه های محلی نیاز به تأیید در سطح پروژه دارند.